Leyland ciprus telepítése

Juhász Péter

És itt még egy kép, ahol meg nem a tetején szárad. Igazából nincs sablon, az egyik itt, a másik ott.

#28390
Juhász Péter

Csak egy kép sikerült az előbb.

#28389
Juhász Péter

Kedves Edina!

Küldök pár képet a leylandikról. Elviekben nem lehetne gomba, kaptak rá balkon 50bt-t és topszin metilt (ezt mondta a kertész).

#28388
Attila

Tisztelt Edina!

A leylandit beöntözéssel (fejtrágya) vagy lombtrágyázás formájában célszerűbb, hatékonyabb tápozni?
14-11-25-ös Ferticare -ra gondoltam 0,2%-os töménységben.

#28362
Juhász Péter

Tisztelt Szakértő!

Idén márciustól a tavaly áprilisban ültetett leylandi ciprusaink folyamatosan száradnak. Már több kertész, növényvédő szakember megnézte, de semmi. Rendszertelenül valamelyiknél lenit ág, valahol fent, valahol középen el kezd száradni, majd 2-4 hét után teljesen elszárad. Kapott tápanyagot, lepermetezték gombára.......de semmi. Hoz új hajtást, de egy idő múlva oda is elér a száradás. Csöpögtető van, vizet kapnak, nem száradás.....de vmi miatt mégis. Gondoltak tujaszura, de az nem ilyen gyorsan okozna elhalást. Mindenki csodálkozik, hogy ilyet még nem láttak. Több száz leylandiról beszélünk, és nem tudott eddig senki segíteni. Mi lehet a baj???

#28346
Kocsis László

Köszönöm szépen! :)

#28152
Pap Edina

Kedves László! Valóban, a túlzott nitrogénadagolás hajtásmegnyúlást okoz. Mikroelemeket is tartalmazó komplex műtrágyával pótolja a tápanyagot. A magnézium a klorofill fő alkotója, ugyanúgy, mint a vérünket alkotó haemoglobinban a vas. A zöldítés mellett a tápanyagtermelés, így a szövetszilárdítás fokozásában is szerepe van, csakúgy, mint a káliumnak. A mikroelemek pedig olyanok, mint az ember számára a vitaminok: még jobb kondícióba hozzák a növényt.

#28110
Pap Edina

Kedves Bernadett. Homok talajon az aszály lehet a legfőbb gond, illetve társulhat mellé tápanyaghiány is. A gyenge növényeket azután minden más megtámadhatja, ami tovább rontja az állapotukat.

#28109
Kocsis László

Kedves Edina, kedves Mária!
Tavaly ültetett, most is gyönyörű zöld tuja sorunk növényeinek ágai néhány hete össze-vissza dőlnek, az edigi szabályos oszlop alak helyett a csúcs- és oldal ágak hajladoznak mindenfelé. A közeli mezgaz boltban túlzott tavaszi műtrágyázásra tippeltek (pétisó), és keserűsót javasoltak alkalmazni(1-2 evőkanál / tő hetente, amíg rendbe nem jönnek). Olvastam, hogy a magnézium inkább a zöldítésben játszik kulcsfontosságú szerepet, meg fogja ez erősíteni a növények szárait, lesz még formás tuja sorunk?
Köszönettel KL

#28085
nagy Bernadett

Kedves Edina!
4 éve ültettünk 160 db. leylandit. Eddig egész szépen növekedtek, de most elkezdett néhány részen kiszáradni. Mit lehet tenni, lassan tönkre megy az összes! Homokos talajban vannak.
Válaszát, segítségét köszönöm!

#27968
Pap Edina

A Cupressus arizonica viszonylag jól tűri a meszes talajt.

#26353
Molnár Róbert

Kedves Edina!

Az első hozzászólások egyikében írta, hogy a Leyland Ciprus nem ajánlott meszes talajra. Számomra nem volt egyértelmű, hogy a Robinson's Gold-ot javasolta-e oda, vagy valami teljesen más növényt.
Budafokon (40-50 cm termőréteg alatt mészkő) szeretnék 3-4 méter magas örökzöld sövényt, mit javasolna?

Köszönöm

#26149
Dr. Varga Mária

A belső rozsdásodás oka a fényhiány, az ellen nem sokat tudunk tenni. Ha a hajtások külső része sárgul, majd később barnul, akkor betegséggel van dolgunk. Jó hatékonysággal alkalmazható a Score+Bravo kombináció 0,03% illetve 0,3% dózisban, legalább két alkalommal, két héten belül ismételve a kezelést.
A tavalyi sok eső a leylandi ciprus számára is kedvezőtlen lehetett, ha a csapadék nem tudott lefolyni, egy időre megállt a víz a gyökérzónában. Jó volna némi tápoldattal segíeni a növények kondíciójának megerősírését /pl.Volldünger 0,3+keserűsó 0,5% dózisban/

#22773
Pap Edina

Közeli képet kérnénk.

#22754
Tóthné Gabriella

80 darab leylandi ciprusunk van, és mindegyik rozsdás. Minden nap megy a csöpögtető napi fél órát. Atka ellen már többször kezeltük, de nem tudjuk, hogy mi lehet a valódi ok. Sok napfényt kapnak. 2 éve ültettük őket. A télen kezdődött a nagyfokú rozsdásodás. Nagyon megköszönném, ha tanácsot tudnának adni, hogy mivel kellene kezelni. Előre is köszönöm.

#22678
Kõmíves Vilmosné

nálam is ez a probléma

#22635
Pap Edina

Lehet, de vontatottan nő, nem tölti be azt a szerepet, amit szánnnak neki. Ha telepítésben gondolkonbak, akkor már most el kellene ülteteni a végső helyére sövénynek. 50-60 cm-s legalább legyenek a növények. A terasz térhatárolására ládával kombinált növényfalat javaslok,. A ládába gyorsan növő kúszó egynyárik ültethetők (pl. hajnalka, sarkantyúka, díszbab, szagosbükköny), amik szépek és jól fednek. De ültethető Clematis és lonc is, csak kapjanak elég vizet és tápanyagot.

#22343
Grandits Éva

Kedves Edina!

Érdeklődi szefetnék,hogy lehet-e kültéri,déli fekvésű teraszon,dézsában laylandi ciprust nevelni.
Szeretném ha később sövényként funkcionálna,elkerülve ezzek a szomszédok "kíváncsi tekinteteit".
Továbbá később kiültethetőek-e szabad földbe.

Válaszát előre is köszönöm,
Éva

#22206
Dr. Varga Mária

Intenzívb visszametszésnél a vágott felületek száradhatnak. A metszést követően milyen volt az időjárás? Száraz meleg vagy a sok csapadék követte. Tessék keserűsóval erősíteni a növényt, az biztosan jó /0,5%-os töménységben, egymás után kétszer /a második kezelést 10 nap múlva jó elvégezni/.

#20222
Godó József

ugyan ez problémám, visszametszést követöen a leylandi cipruson az ágvégek barnulnak,elszáradnak, még azok végek is amelyek nem lettek visszavágva

#20164