Hibiszkusz betegségek

Makai Anita

köszönöm, viszont most tudok-e tenni érte valamit?

#38890
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Makai Anita!
Lakásban kizárólag világos és hűvös helyen tartható, teleltethető. Azt, hogy a melegen való teleltetést, hogyan vagy mikor heveri ki …, azt nem tudom megmondani. A téli locsolását is túlzásba vitte. Viszont virágozni, szinte biztosan nem fog.
Nagyon fontos, hogy az igényeiknek megfelelően gondozzuk és tartsuk őket. Könnyen elpusztulnak, ha nem úgy cselekszünk.

#38873
Makai Anita

és egyértelműen a magasabb lévő levelek hullottak el, alul jönnek az új levelek, megmetszettem kicsit

#38865
Makai Anita

köszönöm a segítséget, tápoldatozom, megpróbálom, nedvesen tartani a földjét, az egyik szobában kikapcsoltam a fűtést és átvittem, viszont nem lett jobb a helyzet, jönnek új levelek, de azt vettem észre, hogy a régebbi levelek levélcsúcsánál kezd el barnulni, majd fonnyad, szárad

#38864
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Beöthy Bevíz Zsuzsa!
Látom a repedést! Ez tartási hibából ered! Nagyon melegen tartja! Mikor ültette át, tápoldatozta?
Sajnos, ezt a növényt már nem lehet megmenteni.

#38639
Beöthy Bevíz Zsuzsa

Ezt a fotót még ahol látszik a repedés,küldöm az előző levélhez

Köszönöm

#38637
Beöthy Bevíz Zsuzsa

Kedves Szaktanácsadók!

Van egy kb. 10 éves hibiszkusz fám, és megrepedt a törzsén a kéreg, ez mit jelenthet? A levelét is hullajtja, de csak az egyik oldalon. 21 fokon teleltetem , de eddig ez nem okozott gondot árasztotta egész nyáron a virágait, lehullás előtt sárgák lesznek a levelei. Köszönettel: Beöthy Zsuzsanna

#38636
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Makai Anita!
Nagyon melegen tartja, teleltetni 10- 12 0C fokon kell. Nem szabad melegebb helyen tartani, mert egyáltalán nem fog virágozni.
Ha jól értem, akkor tápoldatot (trágyát), egyáltalán nem adott neki. Valamint át sem ültette. Gyakorlatilag éhezik a növény.

#38592
Makai Anita

kb 1 éve vásároltam egy kedves idős hölgytől, kb 2 m magas, lakásban van ( a néninél is ott volt), kb 19-20 fok, világos helyen, hetente 1x öntözöm, és azt mondta a nénike, hogy addig öntözzem amíg alul egy kis víz, ki nem folyik az alátétbe. Gondolom ez nem a legszakszerűbb, viszont ha ezt szokta meg, gondoltam, nem variálom. Nyáron a teraszon volt, árnyékos helyen, ott nagyon szertte a helyet, kb szeptember elején hoztam be.

#38583
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Makai Anita!
Hol tartja, és hogyan tartja a növényét? Mert ez így nagyon kevés információ!

#38582
Makai Anita

Kedves Szaktanácsadó, pár héttel ezelőtt kezdődött a baj, pár levele ősszel lehullott, de utána ez szépen megállt és nagyon sok új levél, hajtás jelent meg rajta, amik p1-2 hét múlva elkezdetek konyulni, amjd száradni. Legyen szíves segíteni, ha tud, hogy mi lehet a baj.

#38581
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Barcsi Fruzsina!
Ön túlöntözte a növényét! Aminek következtében elkorhadtak a gyökerei és most fuldoklik szárad.
Hagyja a talaját kiszáradni és kiderül, hogy egyáltalán menthető-e még.

#38209
Baracsi Fruzsina

Kedves Szaktanácsadók!
Az elmúlt néhány napban a hibiszkuszom nagyon rossz állapotba került! Kókadt és sárgul. Rengetek új hajtása van, de azok is mind elpuhultak és sárgulnak. Hetente öntöztem és élő algás tápoldattal fújtam a leveleit!
A levelein nem látok tetveket, de a virágföld tetején láttam néhány apró mászkáló rovart.
Hogy tudnám megmenteni??
Köszönöm!

#38166
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Keszthelyi Györgyi!
Hol tartja a növényét? Szabadban vagy kint? Milyen tetű? Ha nem tudja, akkor kérek egy fotót a beazonosítás miatt.

#38146
Keszthelyi Györgyi

Kedves Szaktanácsadó!
A Hibiszkuszom 2 éven keresztül csodásan fejlődött, és sok-sok virágot hozott. Most a nyár végén az új, fiatal hajtások betetvesedtek. De minden új hajtás, még a legpicikébb is.
Mit csináljak vele? Köszönettel, Keszhtelyi Györgyi

#38136
Antics Katalin Szaktanácsadó

Kedves Róna Vilmos!
Az ilyen és ehhez hasonló sérülések alaposan visszavetik a növényt a fejlődésben. Időt kell neki adni. A talaj két rész földből és két rész tőzegből kellene, hogy álljon. Ezen kívül törekedni kell a laza jó vízáteresztő képességre (komposzt, perlit, homok …).
Tavasztól-őszig rendszeres tápanyag (kizárólag az ő számára előírt) igényéről gondoskodni kell.
Valamint elengedhetetlen a tavaszi őszi metszés. Gyakori metszés, sok, bőséges virág és dúsabb növekedés.

#37894
Róna Vilmos

Kedves szakértők!

Nevelek egy hajtásról egy év alatt egy hibiszkuszt, ami a csatolt képen látszik. Sajnos egy véletlen miatt letört a szárának a teteje. Ekkor átültettem, mert már a cserepe csak gyökér volt. Neki való földbe került amibe kevertem egy kevés tőzeget is. Egy hétre rá kezdtem észrevenni, hogy a levelek kilyukadnak. Átnéztem az egész növényt, nem látok kórokozót levelek alján sem és a száron sem. El vagyok nagyon keseredve, mert csodaszép vörös virágjai voltak, és most ez sem jön. Mindig fényben van, nem huzatban, és a földje mindig nedves. Nem vizses, nedves. Hetente tápoldatozom "Garri hibiszkusz" táppal. Segítő tanácsukat köszönöm.

#37837
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Nem kell minden este spriccelni. Jobb lenne nyáron egy nem túl fülledt és napos teraszion tartani.

#37504
Rónáné Kalmár Piroska

Jelenleg így néz ki a kisdrágám,adtam neki tápoldatot és minden este spriccelem a leveleit vízzel,bár lehullott elég sok levele néhány van még a régiekből és mindenhol ahonnan leesett jönnek a picikék és a tetején is jönnek!Reüélem mostmár rendbe lesz?!

#37479
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Egyértelmű tápanyaghiány. Célszerű tápoldattal is megkínálni időnként a növényt (pl.: http://www.gazdabolt.hu/mutragya/folyekony-mutragya/T09280-Vitaflora-tapoldat-Viragos-noveny-1-l), de még jobb az Osmocote tabletta (http://www.gazdabolt.hu/mutragya/hobby-mutragya/T06248-Substral-Osmocote-tabletta-balkonnovenyekhez-25-db-os)

#37463