Selyemakác metszése

Sándor R.

Üdvözlöm!

Van egy selyemakácom melyet a tél valamennyire megviselt. A fa magassága kb. 170 cm, abból az alsó 120 cm szépen fejlődik, míg a felső 50 cm barnás színű. Az alsó részben vannak hajtások és már vastagabb is mint a felső, melyen nincs hajtás. Nagyon nem értek hozzá, mi ha az elhalt részt eltávolítim (és hogyan), nőni fog tovább? Vagy ennyi, 120 cm marad a törzse? Mi a teendőm?

Előre is köszönöm a választ!

#23482
Pap Edina

Kérem, olvassa el a lenti választ.

#22255
Szabo.Sandorne48

selyemakác tavaszi metszése

#22222
Pap Edina

A selyemakácot a legcélszerűbb tavasszal visszametszeni, mert akkor már látja, hogy esetleg egy-egy ágvég elfagyott, és azt is eltávolítja. Ágelázásig vissza lehet metszeni, a hosszan kinyúló ágakat egyharmadáig, feléig. A hasadt részt ki kellene tisztítani, rezes péppel bekenni (becsorgatni a repedésbe), és valamilyen rugalmasabb anyaggal (pl. kerékpárbelső, jó szorosan rögzíteni.

#20511
Szabó Sándor

Üdvözlöm!

Van egy 3 éves selyemakácunk.kb.3 méter magas lehet,de nagyon terebélyes.Az oldalágait mikor vágjam vissza,és milyen mértékben?
Valószinüleg terebélyessége miatt a törzse felső részénél,ahol két fő irányba elágazik,a fa kettérepedt 10 cm mélyen.Hogy fogathatnám össze,hogy télen a hótól nehogy kettéhasadjon,vagy letörjön az egyik fő ága?
Köszönettel.

#20524
Pap Edina

Inkább tél végén, tavasz elején.

#20277
Bányai László

Nagyon megindul a selyemakácom a növekedésben Lehet e a tetejéből levágni ?

#20257
Pap Edina

Kedvezőtlen talajviszonyok, a téli hidegnek túlságosan kitett fekvés lehet az ok.

#16749
Marosi Gabi

Tisztelt tanácsadó, azt szeretném kérdezni, mi a teendőnk 2 selyemakácunkkal, akiket 2 éve tavasszal ültettünk, hajtottak tavaly is, idén is, sőt tavaly még virágot hozott az egyik, de nem nőnek szinte semmit, nem fejlődik lombkorona. Az elfagyott részeket lecsipkedtük és locsolunk becsülettel. (Az egyik kb.1,2m, a másik elágazó és kb.2 m.) Köszönettel, Marosi Gabi

#16734
Pap Edina

Kedves Zita. A selyemakác ágrendszere szétterül. A hosszúra nyúló, illetve a felfelé törő vesszőket lehet kivágni ágelágazásnál, illetve tőből, lehetőleg fiatal korban, tél végén, lombtalan állapotban. Ugyanekkor lehet a visszafagyott ágvégeket is lecsipkedni.

#15817
Lestyan Zita

Tudna-e az e-mail címemre képeket küldeni hogy hogyan lehet formálni a selyem akácot!És hogy hogy is tanitsam hogy sok árnyékot adjon a kocsinak!e-mail: zituka96@vipmail.hu

#15695
Lestyan Zita

Az én selyem akácom olyan 1m 80cm és szeretném tányérosra tanítani, szeretnék tanácsot kérni hogy hogy tanítsam!Főleg hogy kőzel van az áramban gazdag vezeték!3 éves és naponta nő olyan 5 centit!Tanácsát, tippjeit várom!

#15694
Pap Edina

Igen, de majd csak nyugalmi isőszakban (tél végén), a hosszan kinyúló ágak felére, kétharmadára történő visszametszésével.

#10909
Gyalog Dénesné

Tisztelt Szaktanácsadó!
Több éves selyemakácunk koronája túl magas
/ 4m/alulról felkopaszodott.Szabad -e erélyesebb, alakító metszést alkalmazni?

#10803
Pap Edina

A metszéssel most már várja meg a tavaszt. Az elhalt részeket távolítsa el, a sudarat pedig olyan magasságban vágja vissza, amilyen magasan el akarja ágaztatani (akár fél métert is levághat). Amennyiben az egészségesen fejlődő főhajtás nem egyenes, karózni is kell.
A selyemakác fiatal korban fagyérzékeny, ezért napfényes, meleg helyre való.

#2448
Róbert

Tisztelt Szaktanácsadó!

Van egy 3 éves selyemakácom.Az elmúlt télen szinte teljesen kiszáradt a fa, viszont tavasszal elkezdett hajtani.Mára már kb. 2m magas.Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan metszem meg, és mikor.Most csak egy főág hajt én szeretném ha több fele ágazna kb.1,5 m magasan.Lehet ennyit metszeni belőle?

Válaszát előre is köszönöm.

#2443