Eddigi tanácsok

Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Kóny Árpád Úr!

A teljesen feltöltött készülék napsugárzási behatás nélkül 96 órán keresztül üzemképes.

#41900
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Jáki Gábor!

Jelenlegi vetőmagkínálatunk nem tartalmaz törpe körömvirág fajtát, és ahogyan én tudom, nem nemesítettek még törpe fajtát. A körömvirág átlagos magassága 20-70 cm között van, ez nagyban függ a termesztési feltételektől is.

#41887
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Oláh Attila!

A szakirodalom szerint általánosságban a csemegekukoricákat akkor kezdhetjük palántázni, amikor a talajhőmérséklet eléri a 15 fok C-t. Ha szükséges, a talajt fátyolfóliás takarással "előmelegíthetjük".

#41886
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Baráth Attila!

A nevelőtálca fiókjainak alja lyukas.

#41881
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Veseta Györgyi!

Az alacsony színkeveréket inkább színfoltok képzésére, és szegélyek takarására ültetik, míg a Kertdoktor-ban lévő fajta kúszó szárú, falak, kerítések, rézsűk takarására alkalmas, illetve jól társítható tökfélékkel, paradicsommal, retekkel, káposztafélékkel, levéltetű, káposztalepke és tripsz riasztó hatása miatt.

#41880
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Elek Józsefné!

A vetési idő üvegházban II-III hónapban, szabad földbe IV hónapban van. Ha palántát nevel, akkor a kiültetési idő szintén V-VI. hónap. A tenyészidő 137 nap. A csomag cca 450 db magot tartalmaz.

#41852
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Kovács Attila Úr!

A 750 gr-os Symbivit szőlőre és gyümölcsfára számított dózisa átlagosan 50 gr/növény, így a 750 gr-os termék 15 növényre elegendő. Természetesen használható idősebb fáknál és szőlőknél is, a növényeknél a gyökerek közelében 6-8 db lyukat kell a talajba fúrni, és növényenként egyenletes elosztani bennük az 50 gr készítményt.
A Symbivit és a BactoFill közötti különbség annyi, hogy a Symbivitben lévő gombák a növény gyökerével szimbiózisban a növény gyökérfelületét növelik meg, a BactoFillban lévő gombák a talajéletet javítják, a tápanyagokat teszik felvehetőbbé. A Symbivittel így a növényt kezeljük, a BactoFillal pedig a talajt.

#41847
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Simonyi Ferenc Úr!

Igen, a kókusztégla mosott, EC-je 1-1,5 között van.

#41840
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Kocsor Réka!

Az Artist lehet alkalmazni szobanövényeken. A növény földjébe beöntözve megakadályozza a lárvák kikelését, és előnytelen környezetet biztosít a többi kártevő számára is.
Az Artis adagolása beöntözésnél 20 gr/ 20l víz. Az Artist célszerű beöntözés előtt 8 órára 1 liter langyos vízbe beáztatni a gyorsabb hatáskifejtés miatt.
Azt még tudni kell, hogy az Artis biológiai védekezésnek számít, tehát a hatékonysága elmarad a kémiai védekezés hatékonyságától. Talajtól, fertőzöttségtől, környezeti tényezőktől függően hatékonyság 30-40-50 %-os lehet.
Az Artis használata mellé javasoljuk még a szobanövényekre kifejlesztett sárga lapok kihelyezését, amik a repülő rovarkártevőket összefogják, ezzel megakadályozva a peterakásukat, és a további fertőzés kialakulását.
Remélem tudtunk érdemben segíteni.

#41830
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Vitai Ilona!

Az 51-es nevelőtálca mélysége 5,5 cm.

#41826
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Deli Tamás!

A kókusztégla természetesen használható kertészeti célokra is a terráriumban történő felhasználás mellett. Eddigi vevőink egybehangzóan pozitív véleménnyel voltak a termék kertészeti célú felhasználásával kapcsolatban.

#41798
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Joó László!

10 liter permetléhez 160 ml Pendigan 330 Ec kell.

#41766
Kiss Csaba Szaktanácsadó

A kesztyű 7-es (női) és 9-es (férfi) méretben rendelhető.

#41727
Kiss Csaba Szaktanácsadó

Tisztelt Tigyi Szabolcs!

Ön jól látja, a nem víz oldható műtrágyákból készített "tápoldat" is alkalmas lehet tápanyag utánpótlásra, amennyiben azt nem tápoldató berendezéssel juttatja ki, hanem mondjuk pl: locsolóval.
A tápoldatozó berendezésekkel való kijuttatásra az ilyen oldat nem alkalmas, pontosan a nem víz oldható részek megléte miatt, amiket bármilyen alaposan is próbálna kiszűrni, először a szűröket tömítenék el, majd pedig a tápoldatozó gép egyéb alkatrészeiben ülnének ki, képeznének lepedéket, nem is beszélve a kapilláris csövekről...
A teljesen víz oldható műtrágyák ugyan drágábbak-előállítási költségük miatt-de még mindig jobban megéri ezeket használni, mint egy nem erre kifejlesztett műtrágya használata után a tápoldatozó gépet takarítani-jobb esetben, rosszabb esetben pedig a többmilliós gép alkatrészeit cserélni drága pénzért...
A nem teljesen víz oldható műtrágyákból készített tápoldatot mindenki csakis a saját felelősségére juttathatja ki, ehhez sem a műtrágya gyártója, sem a tápoldatozó gépek gyártója, sem pedig szaktanácsadók nem fogják a nevüket adni.
Remélem tudtam segíteni!

#41675
Kiss Csaba Szaktanácsadó

A fenyő sárgulását több tényező okozhatja pl. élettani, tápanyagutánpótlási eredetű probléma. Megelőzésre kiváló lehet az Amistar+ Dithane M-45 kombináció.

#41639