Szivarfa betegsége

Danko János

13 évesek kapnak rengeteg vizet oda figyelek s mégis egyre rosszabb. Mi tevo legyek.

#50856
Nyilasi Jácint

Tisztelt Cím!pár napja a gömbszivarfánk el kezdett fonnyadni,sárgulni.

#50803
Gáspár Alexandra

Csatolok még képet az előző hozzá szólásomhoz...

#50800
Gáspár Alexandra

Kedves Szakértő!
Can egy szivarfank, ez a második éve nálunk. Tavaly semmi baja nem volt, de idén szaradnak a levelei és olyan mintha valami enné is. Elég sokféle bogár van rajta... Hangya, katica, stb...
Tudna segíteni hogy mivel lehetne kezelni, mi lehet a baj? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

#50799
Czakó Gábor

Köszönöm a választ, sokat segített.

#50761
Puzsár László

Köszönöm a segítséget kedves Mária.

#50508
Dr. Varga Mária Szaktanácsadó

Ültetéskor érhette a fákat stressz - adódhatott trágya adagolásból, ültetés után adott kevés vízből, nem megfelelő talajból. Az biztos, hogy szabálytalan növekedésükkel elveszítették az annyira fontos gömbformájukat. Ősszel vissza kellene vágni a túlnyurgul ágakat és a vágási felületeket fasebkezelővel lezárni. Jelenleg a talajt kellene fellazítani kapálással a korona szélességében, lombtrágyát adni - Wuxal típusút - és száraz időszakban párásítani - permetezni erős porlasztással a fakorona körül.
Furcsa a levelek csokros képződése, talán erős levéltetűfertőzés is volt.

#50392
Czakó Gábor

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#50378
Czakó Gábor

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#50377
Czakó Gábor

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#50376
Czakó Gábor

Kedves Edina !

A következő problémám van a tavaly ősszel ültetett
gömb szivarfámmal. - képek
A fa egy tótól 100 m lett földcserével elültetve,
a szomszédos utcákban több ilyen fa is szép nagyra nőtt.

Előre is köszönöm a segítséget.

#50375
Puzsár László

Kedves Edina!

Tavaly ültettem 3db gömb szivarfát.
Idén áprilisban szépen ki is rügyezett. De azóta nem nagyon fejlődik. Mellékelek egy képet is az egyikről. Mind a 3 ilyen állapotban van. Mi lehet a probléma? Haldoklik a fa?

Köszönettel,
Puzsár László

#50321
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Tápanyaghiány. Használjon rendszeresen összetett tápoldatot vagy kapáljon a növények töve köré tartós hatású műtrágyát.
https://www.gazdabolt.hu/szabalyozott-mutragya/4601-scotts-everris-fa-es-cserjeulteto-tabletta-15-9-93mgo-12-14-ho-7kg.html

#50132
Rétai Anzsel

Meg egy kozeli kep egy problemas levelrol.

#50039
Rétai Anzsel

Egyszerre sajnos csak egy kepet tudok kivalasztani.

#50038
Rétai Anzsel

Kedves Edina,

3 darab egymastol 3m-re ultetett szivarfarol lenne szo. A 3bol kettonel nem tapasztalok semmi hibat, szep zold leveleket hoz viszont a 3.-nal elkezdodott egy eleg drasztikus level sargulas illetve a leveleg vegen level “megeges” is tapasztalhato.

#50037
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Fel kellene tárni a talajt és megnézni, hogy nem rágja-e a gyökereket pajor. Lehet hirtelen jött hideghullám, éjszakai enyhe fagy is.

#49963
Fauszt Edina

Kedves Edina!
Az ősszel ültetett szivarfánk szépen kihajtott. Tegnapról mára az összes levele elfonnyadt. Két naponta öntöztük.Mi történhetett?
Köszönöm válaszát!

#49872
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Arányosan ritkítsa meg a koronát, a vékonyabb vesszőket vágja ki tőből, és a megmaradóknak csak a harmadát vagy felét vágja le. A szivarfa vízigényes. Ha lisztharmat jelet látja, kénnel permetezzen (pl. Thiovit Jet).

#49281
Kovács Tibor

Folytatás:

A fa a képen látható hajtásokat hozott (mai felvétel). Már megritkítottam.
A kérdésem az, hogy szakszerűen, mennyire kell visszavágnom az ágakat, vagy esetleg ritkítani is szükséges még?

#49230