permetszerek keverése

kadar aniko

az szeretnem tudni hogy lombtragyat es ridomilt lehet e egyszerre permetezni paradicsomra kalcium hiany eseten Elore is koszonom

#29142
Dr. Varga Mária

Tisztelt Andor Úr!
A gyári keverés egészen másként történik, mintha magunk teszünk össze két hatóanyagot. Javaslom: külön-külön permetezzen a két kontakt gombaölő szerrel. A Miltox-ban cineb és réz volt gyárilag keverve még 2003-ban, a mostani Miltox Special Extra-ban mankoceb és rézoxiklorid van. A csökkentésnek semmi értelme sincs, hiszen a gyári keverékben is csak a mankoceb csökkentéséről van szó. Karate és Thiovit is adható a Miltox Spec.Extra-hoz úgy, hogy törzsoldatot készítünk minden szerből külön-külön és azt tesszük a permetlébe. Üdvözlettel: Varga Mária

#28482
Vétek Gábor

Szaktanácsadó kolléganőnk rövidesen válaszol, addig szíves türelmét kérjük!

#28372
Andor László

T Cím!

A Rézoxiklorid 50WP és a Mancoceb80 keverhető -e, milyen arányban érdemes keverni?, hasonló-e a keverék hatása a Miltox spec. keverékéhez? egyes összetevők mennyisége csökkentendő-e ha a két szert keverem, mintha külön-külön használnám? adható-e az elöző kettőhöz Karate?

Az előbb felsoroltak keverhetők-e Thiovit Jet-tel?

Köszönöm! Üdv.:Andor László

#28242
Dr. Varga Mária

Régebben készültek keverhetőségi táblázatok, ezek azonban az új növényvédő-szereket nem tartalmazzák.
Általában keverhetők a készítmények úgy, hogy mindegyik felhasználásra szánt szerből törzsoldatot készítünk /kevés vízzel kikeverjük és úgy öntjük a permetlébe. Olajos szerekkel kell vigyázni és a sokféle szer keverése is problémás lehet. Háromnál többet lehetőleg ne keverjünk - ha szükséges, esetleg még egy lombtrágyát lehet bekeverni az előbbiekben leírt módon.

#28009
fábián lászló

köszönöm szépen gyors válaszukat! de sajnos nekem nem erre van szükségem! hanem egy olyan táblázatra amin azz van h melyik vegyszert melyik vegyszerel lehet keverni! mert nekem sajnos van egy de az 2001-es és ebben az ujj vegyszerek már nincsenek benne és nem tudom h melyiket mivel lehet keverni! küldök egy képet és nekem ilyenre lenne szügségem! mert sanos most ezz milyat meg éget 12000-szál paprika palántám! mert nem tudom h mit h kell most! elöre is köszönöm válaszukat!

#27748
Vétek Gábor

Tisztelt Fábián László!

Kérdéséhez kapcsolódóan kérem, olvassa el honlapunk Tudásbázis rovatában következő írásunkat: http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=226

#27737
fábián lászló

üdv. rovar ölő szerek és gomba ölő szerek keverhetöségi táblázata érdekelne! h hol tudnák ilyet be szerezni! elöre is köszönöm!

#27732
Dr. Varga Mária

A Score mellé a Topas-t nem kell keverni - hasonló hatásmechanizmusú szerek - de a Bravo természetesen mindkettő mellett, mint felületen ható gombaölőszer keverhető, sőt ajánlott is a keverése. Chorus gombaölő+ Karate Zeon rovarölő- keverhető. Persze, virágzó kultúrákban a Karate felhasználása nem javasolt.

#27354
V Norbi

Tisztelt szakértők kérem nézzék el a tudatlanságomat. Almafák permetezésénél külön módszer van a jonatán és starking fajtakörnél. Az egyik fajtát SCORE 250 EC-vel a másikat TOPAS és BRAVO keverékével kell permetezni, a kérdésem az lenne hogy lehet e ezt a három szert összekeverni van e értelme? Azt tudom hogy a Score és a Topas közel azonos hatású a permetezési módszer mégis különbséget tesz. Még egy kérdésem lenne a CHORUS-t lehet e KARATE ZEON-nal keverni? Válaszukat előre is köszönöm.

#27103
Vétek Gábor

Kedves Tisch Zsuzsa!

Igen, a jelzett készítmények keverhetők.

#24571
Tisch Zsuzsa

Érdeklődnék, a ridonil gold keverhető-e Thiovit-jettel vagy milyen lisztharmat elleni szerrel permetezhetem egyszerre a szőlőt

#24470
Dr. Varga Mária

A felsorolt növényvédő szerek keverhetők, együtt kijuttathatók a felsorolt növényekre. A Dithane és a Funguran azonban felváltva kerüljön kipermetezésre.

#22964
Vétek Gábor

Kedves Újkertes!

A keverésnek akkor van haszna, értelme, ha azt is tudjuk, pontosan milyen károsítók ellen szeretnénk kezelni. A felsorolt növényfajok védelme nagyon sok mindenben eltér mind a károsítók (kártevők, betegségek), mind a szükséges permetezések száma, időpontja tekintetében, így a programszerű, folyamatos permetezéseket semmiképpen sem javasolnám. Azt tanácsolnám, előbb tekintse át, hogy az egyes növényeken milyen fontosabb károsítók fordulhatnak elő, majd ez alapján tervezzen célzott kezeléseket, amelyekben segíteni is tudunk. A "kezdetekhez" szakkönyvek vagy akár honlapunk fórumának böngészését javasolnám.

#22800
Újkertes

Üdvözletem!

Kérdésem a következő: keverhető-e DM-45, Topas, Funguran és Actara? Minden ellen persze nem véd, de a fő területeket remélem. Abszolút tapasztalatlan vagyok, nézze el nekem :)
Amire szánom: körte, alma, meggy, ribizli, szilva, sárgabarack, mogyoró, szőlő; esetleg a rózsákra is mehet, vagy oda Actara magában?
A választ előre is köszönöm!

#22767
Sumics Ferenc

Van egy kb 10 éves germersdorfi óriás cseresznyefám, amelyiken rengeteg a virág, de a kötődés a nevirol használata ellenére gyatra. A méhek rendesen járták. Mi az oka ? Az alany, vagy kell hozzá pár. Kb 15 m-re van egy másik cseresznyefám, amelyiket én Pünkösdi cseresznyének mondok tele van terméssel, lehajló águ fa. Mi lehet az oka ?

#22743
Kocsis László

köszönöm a válaszát, akkor kipróbálom az ajánlott szereket.
a barackfákat még március elején lemostam rézzel, majd majd kb 1-2 hetente permeteztem score-val ahogy az eső engedte, azt tudtam hogy a hűvös esős időt szereti, így ha egy fél napig nem jelzett esőt az időkép radarja, már mentem rá a score-val és mégis :( aztán jött a tetű... alig van rajta levél, szerintem nem éli meg a jövő évet.

#19522
Vétek Gábor

Tisztelt Kocsis László!

A tafrina elleni védekezés lényeges szakasza idén már véget ért. Ez a kórokozó rügypattanástól már fertőz, és jellemzően a hűvös, csapadékos tavaszok (amilyen idén is volt) idején alakulhat ki komoly fertőzés. Nagyon fontos a kezelések megfelelő időzítése, valószínűleg az ön esetében ebben lehetett a probléma, mert egyébként a Score jó választás a kórokozó ellen. Ugyanakkor azt is tudni kell, hogy idén még "mintaszerű" védekezést folytató gazdaságokban is az átlagosnál nagyobb gondot jelentett a tafrina. A megfelelő védekezési módszerről számos információt olvashat fórum rovatunkban.
A paradicsomnak sok betegsége van, szabadföldön, jelen körülények között talán a fitoftórás betegséget érdemes kiemelni. Jellemzően hűvös, csapadékos időben fertőz, és "csapásszerű" hervadásos, elhalásos tüneteket, valamint nagy kiterjedésű, elmosódott szélű bogyófoltosodást okoz. Megfontolandó - megelőzésképpen - felszívódó gombaölő szer használata is egy-két alkalommal (pl. Ridomil Gold Plus 42,5 WP - ez kombinációs partnerként egyébként rezet is tartalmaz).
A levéltetvek ellen használható felszívódó szer pl. az Actara 25 WG.
Valamennyi fogyasztásra kerülő növény esetében ügyeljen az élelmezés-egészségügyi várakozási idő betarthatóságára, amikor a permetezéseket tervezi!

#19508
Kocsis László

üdvözletem!

2 problémám lenne:

barackfámat lassan teljesen megeszi a tafrina! jelenleg 6:0-ra vezet a score-val szemben :(

továbbá levéltetű ellen is kellene valami hatásos szer: paradicsom, őszibarack, lonicéra és rózsa
eddig káliszappannal adtam nekik, de erősebb kellene úgy néz ki...

és még egy, ültettem 10 tő paradicsomot, 2x kaptak rezet és eddig nagyon szépek, mit tegyek hogy így is maradjon nem ismerem a paradicsom betegségeit, van valami amit használni kell?

köszönöm!

#19454
Vétek Gábor

Tisztelt Csordás János!

A permetszereket bekeverés után mielőbb fel kell használni. Nem mondom, hogy abszolút hatástalan lesz, de hogy az eredmény nem lesz olyan, mint egy új bekeverésnél, az szinte teljesen biztos. Én nem használnám már fel, egyszerűbb és biztosabb kevesebb, mint 500 Ft-ért venni egy 4 g-os tasakkal.

#19294