Hibiszkusz betegségek

Pap Edina

A rózsahibiszkusz nem szobanövény, csak teleltetni kell bevinni. A légszárazság, fényhiány okozza az ilyen elváltozásokat, aztán a legyengült növényre jönnek a kártevők. Lát a levélfonákon levéltetvet, atkát?

#24615
marizinha

Fogalmam sincs milyen betegség lehet ez, talán hasonlít a levélrozsdához, de nem vagyok benne biztos. Meg tudná nekem kedves Edina mondani mit tehetnék még vele, hogy megmentsem?

Elõre is kõszõnõm szépen a segítségét!

#24517
marizinha

Kedves Edina!

Segítségét szeretném kérni hibiszkuszommal kapcsolatban. Kb két hete kaptam a gyonyoruen zoldello cserjet, s azóta sorra száradnak el levelei.. A régi otthonában igen sotet helyen tartották, de nem volt hideg, foleg ebben a kanikulaban nem. Mikor átkerult hozzám, adtam hozzá még egy kis foldet, s egy fényesebb helyre tettem, de kozvetlen napsutés nem éri, viszont itt a tetoterben, persze joval melegebb van, mint regi otthonában. Csak egy napra tettem ki a kertbe a napra, de jópár levele begõngyõrõdõtt, s behoztam onnan.. Mintha azóta nem jott volna igazán rendbe. Foldjét nedvesen tartom, de sose áll alatta a víz.
Csatolok két képet, az egyiken a mostani állapota látható, levágtam a sárgás foltos leveleket, de nem az egész ágat, hanem meghagytam azokat a leveleket, amik még egészségesnek tunnek.. illetve még egy levélcsomó amit muszáj volt egyben levágnom, hiszen nagyon csúnyán néz ki mindegyik levél rajta..

#24516
Kovács Réka

Köszönom szépen a segítséget!
Sajnos nem tudtam megmenteni a Hibiszkuszomat, viszont legközelebb majd jobban figyelek rá.

#24400
Pap Edina

Kedves Annamária. Az esős, szeles, változékony idő nem tesz jót a hibiszkusznak. A lehető legvédettebb helyen tartsan, virágos növények tápoldatával öntözze.

#24218
Pap Edina

Kedves Réka. Ha a növény új helyre kerül, meg kell szoknia azt. Általában nem szabad azonnal kitenni a napra, 1-2 napot férányékos helyen kell tartani a szabadban. A hibiszkusz (gondolom a Hawaii rózsáról van szó) nem szobanövény. Napos, félárnyákos helyen kell tartani, gyakorta öntözni és tápoldatozni. 10-15 fokos fényes helyiségben kell teleltetni, tavasszal a jó bokrosodás érdekében, miután a teleltetőből kivitte, megmetszeni.

#24217
Farkas Annamária

Segítséget kérnék a hibiszkuszomon félig nyílik ki a virág, mit lehet vele kezdeni?

#24025
Kovács Réka

Kedves Edina,Mária!
A ballagásomra kaptam egy hibiszkuszt, ami amikor megkaptam volt rajta 2 virág ami aztán az idő múlásával le is pottyant. Viszont volt rajta még sok-sok kis és nagy virág növendék ami egyik nap reggel szintén leesett, pedig nem is virágzott. Ezen kívül néhány levél is leesett róla. Nem tudom, hogy miféle betegség, vagy rendellenesség ez mivel még nagyon kezdő vagyok a szakmában.
Segítségét előre is köszönöm!

#23953
Pap Edina

Télen sem szabad hagyni, hogy kiszáradjon a földje, világos helyen kell tartani 12-15 fokos helyiségben. Télikertben is tartható 25 fokig, de ebben az esetben sok fény kapjon. Ősszel csak abban az esetben kell visszametszeni, ha nem fér be a teleltetőbe. Tavasszal, amikor kiviszi a szabadba, akkor ültesse át tápdús földbe, és metssze vissza. Sok vizet és tápanyagot, napfényt és meleget kíván ebben az időszakban.

#22026
Mónika

Kedves Edina!

Nagyon szépen fejlődött az én hibiszkuszom, de nem virágzott. Azt tanácsolták, hogy metszem vissza. Ezt minden ősszel és tavasszal megtettem, de mégsem virágzott. De gyönyörű, dús levélzettel hálálta meg a metszést. Ügyelek, hogy az öntözésre, napfényre. Előző év őszén átültettem, azóta minden levelét lehullatta, kb. 6 db levél van rajta. Nem öntözöm csak mérsékelten, hűvös helyen tartom. Esetleg a föld nem "ízlett" neki? Ha átültetem, akkor még megmenhető? Úgy látom, mintha ki lenne száradva, de az a pár levél az tartja magát.
Köszönöm előre is válaszát!

#21947
Pap Edina

A hirtelen környezetváltozás az oka. A hibiszkusz a kiegyenlített klímát kedveli (ezért is hívják Hawaii rózsának, mert onnan származik). A teleltetőbe való behordás fokozatosan kell, hogy történjen. A hibiszkuszt mérséklet öntözés mellett 10-15 fokos világos helyiségben kell telelteni.

#21448
Virághné Kiss Gabriella

A hibiszkuszomnak az összes levele lehullott de nem tudom mitől? Mikor behoztuk kintről elkezdtek lehullani a levelek és most már egy szem sincs rajta. Mit csibnáljak vele?

#21438
Dr. Varga Mária

Nem betegség, hanem túlt sok víz és esetleg helytelen tápoldatozás következménye. A származási helye trópusi Ázsia, igénytelen a hazájában.
A talaj levegőtlen és atka is lehet a növényen: levélfonákon apró pókhálósodás figyelmeztet a kártevők jelenlétére.

#20426
Laci

Kedves Edina!

A hibiscusaimat megtámadta valami fura betegség. A levelek elkezdenek foltosodni, elveszítik a tartásukat, s lehullanak. Kártevőt nem fedeztem fel rajta, teljesen tanácstalan vagyok, mit lehetne tenni értük.

Segítségét köszönöm előre is!
Laci

#20342
Dr. Varga Mária

Nagy tömegben lepték el a hibiszkuszt a levéltetvek. Minél előbb érdemes lepermetezni a gyors, azonnali hatású Karate-vel, majd kétszer megöntözni /normális mennyiségű öntözővízzel, 7 naponta/ Mospilan-nal /0,4 g/1 liter vízben/.

#20223
Orsolya

Kedves Edina

A közel 20 éves hibiszkuszomat megtámadta valamilyen rovar, vagy tetű, míg nyaralni voltunk. Eddig legfeljebb 2-3 virágot hozott, most 12-t, de minden bimbót és virágot megtámadott ez a pici rovarféle. Hullnak is rendesen a virágaim. Mit tegyek? Vágjam le a beteg bimbókat?
Egyébként a lépcsőházban tartom, ahol eddig jól érezte magát.

Köszönettel

Orsolya

#20163
Pap Edina

Valószínű levéltetű támagdta meg a növényt. 8-10 naponta Actara 25 WG-vel való beöntözés javasolt ellene. A hibiszkus a meleg napos időt és a bőséges táoldatozást (virágos növények tápoldata igényli). Ezt a párás, hűvös, borús időt, a hirtelen hőmérsékletváltozást, szelet nehezen viseli. 1-2 naponta öntözze.

#19611
N.Ági

Egy több mint 10 éves hibiszkusszal kapcsolatban szeretném a segitségét kérni. Eddig egyetlen egyszer virágzott, ezért azt a tanácsot kaptam, hogy metsszem vissza és nyáron vigyem ki a szabadban. Eddig a szobában volt, különösebb gond nem volt vele, szépen növekedett, már több mint másfél méter magas, ki is nőtte a szobát. Tavasszal visszametszettem, majd a világosabb előtérben helyeztem el, sok zöld hajtást hozott. Kb 3 hete az udvaron van már, reggel és késő délután éri napsütés, ha nagy forróság van, árnyékba húzom, eső ellen is védem. Pár levelet ledobott először, de mindenhol hoz új hajtásokat már.Kb 2 hete vettem észre, hogy a friss, kicsi hajtásokat valami megtámadta, eddig lecsipkedtem ezeket, de már minden új hajtáson megjelent. A régi leveleken nincs semmi, csak a kis hajtásokon. Mit tegyek ellenük? És hogy gondozzam, hogy virágot hozzon? Milyen gyakran öntözzem tápoldattal?
Üdvözlettel:
Ági

#19487
Pap Edina

Ha a hibiszkusz télen túl meleg helyen van, folyamatosan nyílik. A növényt ennek ellenére nem céleszerű túlöntözni, tápozni. Most már nappal kiviheti a növényt a szabadba. Metsze vissza, és fokozatosan emelje az vízadagot. Nézze meg, nincs-e rajta valamilyen kártevő (a lehullott leveleken is). Ha hajtani kezd, elkezdheti a tápoldatozást. Ha fagyot jósolnak, éjszakára vigye vissza a növényt a lakásba.

#17700
balázs tímea

Tanácstalan vagyok!
Az én gyönyörű hibiszkuszom karácsony környékén kezdett el virágozni! 2-3 naponta megajándékozott rózsaszín pompájával. Ez az időszak február közepéig tartott. Az egyik napon hirtelen minden levele elfonnyadt, 2 nap múlva minden lehullott! Majd bele betegszem, mert néhány éve hasonlóan jártam az én duplavirágú piros "hibimmel"! Már megint én hibáztam? De miben????? Minden nap ugyan azt a gondoskodást adtam, locsolás a teleltetésnek megfelelő volt! Sem tetvek, sem foltok. Egyik nap még virág, másnap már száradás és lehullás! Köszönöm válaszát! Szeretném megmenteni a növényt, ha még lehetséges!!!!!

#17678