barkafa gondozása

Pap Edina

Nem hiszem, hogy a vakondnak köze lenne ehhez. Inkább a nagy meleg. A fűz alapvetően vízparti növény. Nyáron célszerű öntözni. Tápoldatozni nem szükséges. Az elszárad hajtásvégeket metssze ele.

#29662
Kalocsai Géza

Ezen jobban látszik a barnulás

#29617
Kalocsai Géza

Kedves Edina!
Mellékelem a képeket a csüngő barkáról, és azt szeretném megtudni, hogy a levelek sárgulásának lehet-e oka a vakond dúrása, amit közvetlenül a tövénél találtam.Talán látszik a képen, hogy a vége felöl kezd sárgulni, bár volt olyan ág, amit már levágtam, mert végig száradt. A locsolásról tudna néhány szót mondani, ha nincs eső, milyen időszakonként kell locsolni ill. tápanyagozni?
Köszönettel: Kalocsai Géza

#29603
Pap Edina

Képet kérnénk a lyukakról, és írja meg azt is, legyen szíves, hogy mekkora az átmérőjük.

#27446
Bor Mónika

Üdvözlöm. Nekem is van egy szomorú barkám, csak az a baj, hogy megtámadta valami, mert a fába lyukak vannak és a fa fűrészpora a bejáratánál, most az idén szépen hozta a kis hajtásait, de csak a fél oldalán, a többi mintha kiszáradt volna, nagyon csúnya. Nem tudom mit csináljak, írtsam ki az egész fát, vagy csak a felét vágjam le?? Habár nem egy és nem két lyuk van rajta. Kérem a segítségét. Köszönöm.

#27239
Pap Edina

Ez egy síma bokorfűz, azt nem tudom pontosan, hogy melyik, ha levelet hoz, akkor küldjön majd egy fotót róla. Ez nem lesz csüngő, de arra a célra megfelel, amire szeretné, már ha hímivarú, barkát hozó példányt ültetett. A kivirágzott barkás vesszőt még a virágporhozás (sárga por megjelenése a barkán) előtt vágja le, és állítsa száraz vázába (ne vízbe). Ezzel a metszést is megoldotta.

#26349
Klem Ivett

Kedves Edina!
A kérdések és válaszok közt jobbára csak szomorú barkafa fajtákról olvastam. Én is kaptam egy "barkafát", amit tavaly tavasszal ki is ültettem. Az akkor kb. 30cm-es vesszőcske már jó nagyra nőtt és sok hajtást hozott. A kérdésem: a kép alapján be tudná-e azonosítani, milyen fajtájú barkafám van (latin neve is érdekelne)? A metszés során mire figyeljek: szeretném, ha egy viszonylag alacsony törzses fám lenne. Az mindegy nekem, hogy felfele törő ágrendszerű, vagy szomorú, de azért megkérdem: a metszéssel alakítható, hogy lefele csüngő lesz a korona formája, vagy felfele törő? És ha a metszéssel alakítható, akkor hogyan lesz az egyik fajta,hogy a másik? A vágás helyén elágazik az ága, vagy onnan nőnek ki az új hajtások?
Ha húsvéti tojásfát akarok a lakásba néhány vesszőjéből, akkor azt már februárban le kell vágnom, vagy kinyílik kint is húsvétra a barkája?
Köszönettel:
Klem Ivett

#26313
Pap Edina

Inkább ültesse ki, de jól karózza meg. A bambusz nem elég, ami mellette van.

#25891
sebestyén zsuzsanna

Át teleltethető a csüngőbarka nagy cserépben,vagy ki lehet e még most novemberbe ültetni?

#25876
Pap Edina

Kedves Nagy Lászlóné. Nem igényel különösebb törődést, csak sok vizet, és erős metszést, ritkítást tavasszal, a barkék elnyílása után a szép koronaforma érdekében. Laza talajon karózni kell.

#25771
Pap Edina

Kedves Krisztina. Inkább tavasszal, a barkák elnyílása után, amikor nincs rajta lomb. Célszerű most három ponton karózni a törzsét, mert az esőtől meglazult talajból a nagy szél hatására kifordulhat.

#25770
Kovács Krisztina

Kedves Szakértő!

Megörököltünk egy csüngő barkafát, ami eléggé elhanyagolt állapotban van. Hatalmas koronát növesztett, valószínűleg sosem metszették.
Így október közepén még elvégezhető a metszés/ritkítás, vagy a nedvesség és a fagyok miatt inkább majd csak jövő tavasszal?

Köszönettel, Krisztina

#25631
nagy lászloné

szertnék tanácsot kérni a frissen ültetett szomoru füzfám gondozásához kőszőnöm szépen

#25590
Pap Edina

Kedves Enikő. Természetesen egész évben lehet a növény koronáját ritkítani.

#25300
Kné Zsuzsa

Felbátorodtam a sok jó tanácsot olvasva - hátha a mi
barkafánk sorsa is jóra fordulhat még... Jó egy éve kaptunk egy kissé "koros" szomorú barkafát. Gyönyörű volt, de átültetés után feladta, kiszáradt. Sajnáltuk kivágni, reméltük, hátha mégis kihajt. Így is történt, a tövénél számtalan új hajtás jelentkezett, míg egy nagy bokor lett belőle. Lehetséges-e valahogy fává, szomorúvá alakítani? :( Köszönettel Kné Zsuzsa

#25129
Enikõ

Kedves Hölgyem!

Nyár elején ültettük ki a barkafánkat a kertbe. Annyi kérdésem lenne hogy nekem kb. havonta kellene visszavágnom az alját mert annyira hozza az új hajtásokat és havonta nő hosszába legalább 10-15 cm-t. Ártok e ezzel vagy ez így rendben van? És ilyenkor is le lehet vágni azokat a friss hajtásokat amik oldalra nőnek? Köszönöm

#25063
Pap Edina

Ha csüngő barkáról van szó, akkor hagyjon néhány csüngő hajtást, ritkítsa meg a koronát (idős vesszőket tőből távolítsa el), a többit olyan hosszúra mettsze, hogy formás ernyőt képezzen.

#22620
Kata

Teljesen vissza lehet metszeni a barkafát vagy hány centit kell hagyni?

#22585
Pap Edina

Amikor a barkák elnyíltak, alaposan meg kell ritkítani a koronát, és szép arányosan néhány hosszabban lecsüngő vesszőt kell hagyni, hogy mutatós legyen a fácska.

#22238
Kovács István

A barkafát mikor kell metszeni, és mennyit kell levágni belőle. köszönettel

#22093