Gyep újratelepítése

Pap Edina

Valószínű, hogy a kötött talaj az ok, ezért tavasszal és ősszel is szellőztetni kell. A nyesedéket soha ne hagyja a gyepen. Szellőztetés után homokszórás javasolt. Inkább ritkán nagy mennyiséggel öntözzön. Az őszi szellőztetés után vesse felül a területet.

#19739
Dudás István

A kép.

#19687
Dudás István

Üdvözlöm! 3 éve telepített (kevert pázsit és sport fűmagokból), öntözött, szellőztetett, lazított, műtrágyázott füvünk nem zárt, tömött. A tövek között látható a föld. (képet csatoltam). Mi lehet a megoldás? Ősszel, vagy tavasszal lazítást követően felülvetés? (Természetesen a szomszéd "gondozatlan" füve ép erős és zöldebb:)) Köszönöm a tanácsát!

#19686
Pap Edina

Gyepápolás rovatunkban talál tanácsot a gyeptelepítéssel kapcsolatban. Miért "csomósodott" a fű? Öt éve volt-e tereprendezés, talajsimítás? Lehetséges, hogy felszaporodtak benne a gyomfüvek? Milyen a talaj? Milyen fűmagot vetett? Hogyan lett ápolva a gyep?
Ha újratelepít, fel kell törni a régi gyepet, a legjobb felszántani, különösen akkor ha kötött a talaj. Kiszedni a gyomokat, fűcsomókat, porhanyítani, simítani a talajt, ami szinte asztallap simaságú kell, hogy legyen. Ha kell, fel kell tölteni jó minőségű földdel. Vetés előtt starter műtrágya ajánlott közvetlenül a talaj felső rétegébe bedolgozva.

#6095
Bognár Csaba

T. Cím!
Kb. 800 négyzetméter öt éves füvet szeretnék kiírtani és újratelepíteni. A jelenlegi gyeppel az a problémám, hogy nem egyenletes, csomós, a nyírás során szétráza a fűnyírógépet, és az embert is, szinte járni sem lehet már rajta bokaficam kockázata nélkül. Kérem írják le nekem az újratelepítés folyamatát. Milyen módszerrel kell kiírtanom a régi gyepet? Mit tehetek a talaj ismételt betömörödése, illetve a fű csomosódása ellen?
Köszönettel: Bognár Csaba

#6065