fű vörösödése, barnulása

Balló Péter

Köszönöm a válaszokat

#2105
Pap Edina

A lóherefoltok kezelésére a Keroland L folyékony használható sikerrel közvetenül a gyomfoltra spriccelve. Gazdaboltunkban 1 literes kiszerelésben 1400 ft.

#2069
Urbán Gabriella

Kedves Péter!

Én is ebben a cipőben járok, már nagyon vészes a helyzet.Az a baj, hogy csak a Calcurea van vagy olyan fű tápanyag ami un.gyomelfójtóval van kombinálva. Ezt én tavasszal vettem egy dobozzal (kipróbálásra) és nagyon bevált ( pedig nekünk tiszta lóhere szinte a fű ). Teljesen kiölte a lóherét és bedúsitotta a füvet. Sajnos elég borsos ára van és nekünk nagy a terület, ráadásul többet is szórtam az előirtnál a jó végeredmény érdekében. A márkája Terrasan, ez olcsóbb egy kicsit mint a Compo. Muszáj lekezelni az egész területet mert a lóhere most virágzik és pillanatok alatt terjed.

Üdvözlettel: Gabi

#2064
Balló Péter

Nagyon elszaporodott a lóhere a kertemben. Hogyan, mivel tudok ellene védekezni?

Választ előre is köszönöm

#2061
Werger Imre

Tisztelt Vétek Gábor !

Köszönöm a tanácsokat!

#2023
Vétek Gábor

Tisztelt Werger Imre!

A pázsitban megjelent kétszikűek irtására a Keroland WG és a Calcurea G használható, melyek granulátum formátumú készítmények. Akkor használja, ha a gyepet alapvetően fűfélék (egyszikűek) alkotják! A napos részen lévő fű barnulását inkább a víz- és tápanyaghiány, illetve a szárazság, mintsem betegség okozhatja. Figyeljen arra, hogy ne öntözze túl a gyepet illetve, hogy lehetőleg az esti vagy a kora reggeli órákban locsoljon a fű perzselődésének elkerülése érdekében. Tápanyag-utánpótláskor a készítmény csomagolásán feltüntetett dózist tartsa be.

#1998
Werger Imre

Kertemben a pázsitot folyamatosan öntözöm és tápanyag utánpótlásról is gondoskodom. Ennek ellenére a naposabb helyeken vörösödik, barnul, míg máshol szép élénkzöld. Lehet-e valamilyen megbetegés az ok, vagy csupán tápanyag illetve víz hiány. A kétszikű gyomok is szaporodnak benne, van-e permetezhető gyomirtó, ami a pázsitot nem teszi tönkre?

#1992