szelídgesztenye

Pap Edina

A Bükkben is vannak savanyú talajfoltok. Az a kérdés, hogy az ön kertjében milyen a talaj. Ezt laboratóriumi talajvizsgálattal lehetne kideríteni.

#7025
Simon Andrea

Kedves Edina, köszönöm a gyors választ. Ezek után már csak egy kérdésem van. A lakhelyemet körülvevő erdőkben több helyen is vannak szelídgesztenyefák, a tölgyeserdő közepén húzódik egy telepített gesztenyesor. Az erdőben senki sem gondozza őket, mégis minden évben teremnek, nem is keveset. Ezek a fák hogy tudnak ott mindezek ellenére megmaradni?
Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel:
Simon Andrea

#6995
Pap Edina

A Bükk-hegység mészkő helység, ezért nem ajánlatos szelídgesztenyét telepíteni, mert az az enyhén savanyú talajt kedveli. A szelídgesztenye amúgyis megbízhatóbban terem ültetvényben, mint magányosan, még akkor is, ha távoli szomszédjában van egy másik egyed. Szélporozta fafaj, ezért a lehető legkisebb távolságot kell tartani. A későbbi csalódás elkerülése érdekében nem javaslom az ültetését.

#6967
Simon Andrea

Tisztelt Címzett!

Mivel nagyon szeretjük a gesztenyét, felmerült bennem, hogy érdemes lenne a kertünkbe gesztenyefát ültetni. A környéken egy ismerős szintén ezt tervezi (kb. 300m lenne a két fa között). Azonban azt olvastam, hogy ez a fa Nyugat- és Dél- Magyarországon érzi csak jól magát. Én északon, a Bükk-hegységnél lakom. Kérdem tehát, ide érdemes megpróbálkozni a fával? Ha igen, milyen módon kell számára a környezetet "barátságossá" tenni? Mivel lesz a környezetében másik fa is, ezek tudják egymást porozni?

Segítségét előre is köszönöm, tisztelettel:
simon Andrea

#6962