őszibarackfa betegsége

Vétek Gábor

Kedves Mihály!

Abban biztos, hogy tápanyaghiányról van szó?
Képet tud esetleg küldeni a növények leveleiről?

#23909
Mihály

A sárguló szőlő és szilvafa leveleket milyen töménységű vasgáliccal lehet permetezni ?

#23845
Szitáné Cseke Matild

Köszönöm.

#8090
Pap Edina

Az almán a kalciumhiányból adódó keserűfoltosság tünete látszik. A Golden különösen érzékeny rá. A kalcium adagolását a gyümölcs dió méretétől kell elkezdeni (május vége, június eleje) pl. Wuxal Szuszpenzió Kalcium (4-5 liter/ha dózisával lombtrágyaként, tenyészidőszak során 4-6 alkalommal megismételve.

#8080
Vétek Gábor

Kedves Szitáné Matild Mária!

A kép és leírása alapján valószínűleg valamilyen tápanyagellátási, illetve élettani zavar okozza az almánál tapasztalt elváltozást, tehát nem fertőző betegség vagy kártevő rovar. Kérdésével kapcsolatban Pap Edina kolléganőm tud további tájékoztatást adni.

#8063
Szitáné Matild Mária

Tisztelt Vétek úr!

Köszönöm válaszát. Az almából majd megpróbálok eljuttatni egy mintát, ami csak postai úton lehetséges a nagy távolság miatt. A almafát az alábbi permetezőszerekkel permeteztük:
SCORE 250 EC gombaölőszerrel a virágzás és zölddió méretű gyümölcsnagyság időszakában 1-2 alkalommal. (Ugyanezzel a szerrel permetezzük az őszibarackfákat is tafrinás levélfodrosodás ellen, mégis beteg lesz a fa.)
CHAMPION 50 WG baktérium és- gombaölőszerrel a csomagoláson leírt tájékoztató szerint.
ACTARA 25 WG rovarölőszerrel a levéltetvek ellen, azok megjelenésekor.
Az év folyamán minden fa két alkalommal is kap bőségesen vasgálicot és a lemosó permetezéseket is elvégezzük.
Az almára vonatkozóan még meg kell jegyeznem, hogy annak meghámozása után a héja alatt, apró barna foltokban vagy egybefüggően "pudvás" a gyömölcs és keserű íze miatt ehetetlen.A hámozás után, alig marad valami a gyümölcsből ami ehető.
Tisztelette: Szitáné

#8002
Vétek Gábor

Kedves Szitáné Cseke Matild!

Az őszibarack esetében első lépésként a sebkezelés lenne a legjobb a kórokozó(k) ellen: a károsodott részt (minden fánál) ki kellene tisztítani az egészségesig, amennyire lehet, majd Vulneron CS fasebkezelővel lezárni. A nyugalmi időszakban pedig elengedhetetlen a rezes lemosó permetezés (pl. Bordóimix DG stb.). Ha szokták metszeni a fát tél végén akkor azt követően végezzék a rezes lemosást, és akkor is kezeljék Vulneron CS-vel a nagyobb felületeket. Az almát alaposabban meg kellene vizsgálnunk, ezért ebből kérem, hozzon mintát gazdaboltunkba kollégáimnak, vagy nevemre, a Budapesti Corvinus Egyetem Rovartani Tanszékére, és írja le azt is, milyen szerekkel és mikor, hányszor szoktak permetezni.

#7949
Szitáné Cseke Matild

alma betegsége

#7900
Szitáné Cseke Matild

alma betegsége

Elnézést egy kicsit sután sikerült elküldeni a képeket.

#7899
Szitáné Cseke Matild

őszibarackfa betegsége

#7898
Szitáné Cseke Matild

őszibarackfa betegsége

#7897
Szitáné Cseke Matild

alma betegsége

#7896
Szitáné Cseke Matild

Tisztelt Szaktanácsadó!

Két éve vettünk őszibarackfa csemetét, amelynek törzse felrepedezett és az általam beküldött kép alapján elég csúnyán néz ki. Kérdésem, hogy ilyen fiatal fa esetében mi az oka, ill. milyen növényvédelemmel lehet gyógyítani? Vagy talán a talaj nem megfelelő?
Régi barackfáink törzse is repedezett és a gyümölcse is "macskamézes".Érdemes védekezni, vagy ki kell vágni az öreg kb. l0 éves fákat?
A másik problémánk a Golden almafa termése.Szintén melékeltem képeket, ahol látható, hogy foltos a gyümölcs , de ez már a legelső terméstől kezdődően. A fa kb.15 éves. Hiába bármiféle permetezés évről évre ilyen termést ad.Mi a teendő a fával, vagy milyen védekezés jöhet szóba? Mivel csak egy képet lehet elküldeni Szitáné névvel küldöm a többi képet is külön-külön.
Tisztelettel:
Szitáné

#7895