Diófa permetezése

Ádám Csernus

Köszönöm szépen a választ! Még annyiban szeretnék segítséget kérni, hogy az év további részében milyen permetszerrel permetezzem még a fákat? Olvastam, hogy mankoceb hatóanyagot érdemes használni, a nyári időszakban a fertőzések ellen réz-hidroxiddal kombinálva. Szekséges-e váltani a Topas-ról ezekre a hatóanyagokra és a Topas-os kezelést hányszor lehet alkalmazni egymás után a rezisztencia kialakulás veszélye nélkül? Előre is köszönöm segítségüket!

#47339
Dr. Varga Mária Szaktanácsadó

Sem a gnomóniára, sem a baktériumos fertőzésre nem jellemző, hogy a levél-széleken mutatkoznak a tünetek. Az általuk okozott foltosodás nemcsak barnulás, hanem kivilágosodó "udvar veszi körül. A gnomóniánál a fertőzés száraz, míg a baktériumnál puha és sokkal inkább fekete, mint a gomba-fertőzés. Olyan szép, egészséges a képen látható levél! Biztosan sok öröme lesz az ültetvényben. Az eddig leírt permetezései is hibátlanok /lemosó, gomba és baktérium és még a gubacsatkák ellen is.
Mivel a levélszélek le is hullottak, mechanikai sérülés következménye lehet - erős, viharos szélben történhet ilyen - a képen látható elváltozás.

#47337
Ádám Csernus

Ez még egy kép kicsit közelebbről.

#47314
Ádám Csernus

A permetszert az utasításnak megfelelően kevertem. % ml Topas 10 L vízhez és ugyan így egy ampulla Flumite 200 10 liter vízhez. A 2 permetezés között több mint 14 nap telt el és naplementekor permeteztem.

#47313
Pap Edina Vezető szaktanácsadó

Képet kérünk. Nem volt túl tömény a permetszer?

#47312
Ádám Csernus

Tisztelt szaktanácsadó!
Tavaly ültettem 30 db milotai diófát és szépn fejlődtek is. Ősszel is és tavasszal is kaptak lemosó permetezést bordói lével, és gnomónia valamint atkák ellen is permetezve lettek tavasszal.Viszon a héten néhány fa levelének a széle elkezdett lefeketedni és elszáradni. Mit tehetek ez ellen? Réz-hiroxisdos permetszert lehet még ilyenkor alkalmazni, vagy már késő van hozzá?
Előre is köszönöm a segítséget!

#47298