szomorú fűzfa

Vétek Gábor

Kedves Reiner Veronika!

A kártevő elleni védekezésre az a legegyszerűbb eljárás, ha a habcsomókat erős vízsugárral lemossák. Így megtakarítható a kémiai védekezés. A fűzfán élő tajtékoskabóca egyébként idősebb fákon nem okoz maradandó kárt, így elég, ha a számunkra kellemetlen és nem túl szép habot távolítjuk el.

#1601
Reiner Veronika

Kedves Vétek Gábor!
Köszönöm válaszát, meg fogom nézni, hogy van e benne lárva. A kérdésem már csak az, hogy mivel kell kezelni és hogyan, ha mégis ez lenne a baj.



Köszönettel: Reiner Veronika

#1595
Vétek Gábor

Kedves Reiner Veronika!

Ha egy ilyen habszerű csomót kibont, és benne kis kabócalárvát talál, akkor egy fűzfán élő ú.n. tajtékoskabócáról van szó. Idősebb fákon csak tömeges jelenléte esetén okozhat kárt (bár ez is inkább csak esztétikai, semmint komoly gazdasági jelentőségű, és a fa pusztulásához vezető kártétel). Ha a fentiek állnak, akkor válhat szükségessé a védekezés, de annak is csak június közepén jön el az ideje, amikor a kirajzó kabócákat már nem védi a tajték.

#1565
Reiner Veronika

Tisztelt Szaktanácsadó!
Fűzfánk törzsén kb.1 hete sötétebb foltok jelentek meg. Először nem tűnt nedvesnek, de mostanra már egyértelműen látszik, hogy valamilyen nedvesedéstől van a sötét folt. A foltnál a fa törzséből fehér habszerű anyag jön ki. Mi lehet az oka, és mi a teendő ?

#1546