gyümölcsfák védelme

Vétek Gábor

Tisztelt Kuti Róbert!

A fák meszelésének különösebb értelmét nem látom. Az Agrollal történő lemosó permetezésnek lehet hatása, de ez sem 100%-os, hiszen a bogarak egy jó része nem a kéregrepedésekben, hanem az avarban, kövek alatt, vagy egyéb védett helyen telelnek. Bi 58-at virágzás alatt tilos használni, mert méhekre kifejezetten veszélyes! Méhkímélő technológiával használható a Decis 2,5 EC, de ez is csak az imágók ellen hat. A bimbóban lévő lárva ellen már nincs mit tenni! Sajnos piros szer. A Zolone 350 EC viszont sárga, de az é.v.i.: 21 nap, az m.v.i. pedig 8 nap!
A következő évi előrejelzésre javaslom majd, hogy ősszel helyezzen fel hullámpapír öveket egy-egy fa törzsére. Ha ebben gondolkodik majd, a részletekkel kapcsolatban érdeklődjön a későbbiek során!

#1497
Kuti Róbert

Márciusban elvégeztem almafáimon(golden) a törzs meszelését. Április közepétől mégis rengeteg bimbólikasztó ormányos lárvát látok a fákon. Azt olvastam,hogy ezek a fák törzsében telelnek. Miért nem pusztultak el meszelés alatt? Nem lenne okosabb ősszel elvégezni a meszelést? Mivel lehet védekezni ellenük? Agrolos lemosó permetezés hatásos? A Bi 58 nem hatott.
A Bi 58 rovarölő szer helyett tudna ajánlani sárga, vagy zöld besorolású készítményeket(ebben a hatásspektrumban) hasonló áron?
Válaszát előre is köszönöm: Kuti Róbert

#1486