Legyen szerencsénk!

Legyen szerencsénk!

Pap Edina 2025. jan. 2. Kb. 10 perc olvasás

Az újév alkalmából összegyűjtöttük a szerencsehozó növényeket. Szerencse bambusz, pénzvirág vagy négylevelű lóhere mindig legyen a lakásban vagy a kertben!

A szerencsehozó növények sorában előkelő helyet foglal el a szerencse bambusz, ami valójában nem is bambuszféle, hanem a sárkányfák (dracénák) egyik képviselője, a fehérszélű sárkányfa (Dracaena sanderiana). Népszerűsége abban rejlik, hogy szinte mindent kibír; évekig tartható tálkába vagy vázába állítva vízben, nem kell neki termőföld.  Az ősi kínai hagyomány szerint azonban egyáltalán nem mindegy, hogy hány szál szerencse bambusz van a lakásban. Előre bocsátjuk, hogy a 4-es és bármely néggyel osztható számot mindenképpen kerülni kell, mert az a halál és a rossz előjelelek szimbóluma. Az egy szárú szerencse bambusz az igazságot vagy az elkötelezettséget jelképezi. Ballagási csokrokban gyakran használják. Az igazi szerencséhez azonban legalább két szál szerencse bambusz kell, mert a szerencse és a boldogság pában jár. Ezért az esküvői csokrokban legalább kettőnek kell belőle lenni. A 3 szál szerencse bambusz az új kezdet jelképe. Ezért újévi köszöntésre vagy születésnapra 3 szerencse bambuszt vigyünk.

Az ötös szám a természet 5 elemét jelképezi: levegő, víz, föld, tűz és fa. A boldogság, jólét, egészség, gazdagság és az élet minden területe akkor van igazán összhangban, ez az öt elem együttáll. Tehát, ha igazán sikeresek szeretnénk lenni az életben, akkor otthonunkban vagy az irodánkban 5 szál szerencse bambuszt helyezzünk el.

A 6-os számjegy a kínai hitrendszer és a feng shui szerint áldást jelent. Tehát, hogy több boldogságot vonzzon az életünkbe, több sikert az üzleti vállalkozásunkba és több harmóniát az otthonunkba, akkor a legjobban tesszük, ha 6 szál szerencse bambuszt válasszunk.

A 7-es szám számos hitrendszer szerint is fontos szám. A szivárványnak 7 színe van, és a hétnek 7 napja van, 7-es vannak a gonoszok, sejtjeink 7 évente megújulnak, gyakori mesekezdő formula a hetedhét ország említése! A 7 szárú bambusz elhelyezése több szerelmet és romantikát hozhat a kapcsolatokba. A 7 szár az összetartozást jelzi, így ha valaki közös vállalkozást vagy csoportos projektet tervez, akkor legyen a közelben 7 szál szerencse bambusz.

A 8 a végtelen jelképe. A 8-as szám az ázsiai, illetve a kantoni kultúrában rendkívüli gazdagságot és örömöt jelent. Kínában a legtöbb vállalkozó a 8-ast szeretné beépíteni a címébe, a vállalkozás nevébe, a telefonszámába, illetve a 8. emeleten szeretné elhelyezni irodáit. Hatalmas jólétet, gazdagságot és életörömöt vonzhat be 8 szál szerencse bambusz.

A 9-es számot az indiai numerológiai hiedelmek szerint „Isten számának” nevezik. Ahhoz, hogy életünk minden területén szerencsét hozzon, a 9 szerencse bambusz kulcsszerepet játszhat.

A szerencse bambuszt hosszú csavart szárral csokordíszként kaphatjuk vagy vehetjük meg. Vízbe helyezve gyökeret ereszt és akár évekig is eltarthatjuk. A fenti számmisztikai szerinti darabszámú rövidke szárakat tálkában állítva, piros szalaggal átkövetve is megvásárolhatjuk. Ilyenkor sincs más dolgunk, mint a tálkát rendszeresen feltölteni vízzel.

A szerencse bambusz szereti a napfényt, de nyáron a tűző naptól tartsuk távol. A rendszeres vízellátásról gondoskodjunk.

Amíg a kínai hitvilágban a 4-es szám rosszat jelent, addig a keltáknál szerencsét és védelmet szimbolizál. A négylevelű lóhere egyes levélkéi a hűség, a remény, a szeretet és a szerencse jelképei. A réteken található fehérhere négylevelű változata mellet egy másik növénynek is vannak nagyon szép, négy levélkéjű növény a madársóska dísz változata, a szerencsehere, más néven négylevelű madársóska (Oxalis tetraphylla). A vad madársóskát már kevesebben kedvelik, hiszen igen agresszíven terjedő gyom. A szerencsehere azonban cserépben, balkonládában vagy az évelőágyában, sziklakertben tartva nagyon kedvelt növény. Rövid ideig a lakásban is tartható.

A dísz madársóska Mexikóból származó, alacsony termetű, legfeljebb 20-30 cm magasra növő gumós növény. A Szilveszterkor az áruházakban kapható Iron Cross fajta négyosztatú, bíborvörös közepű levelei nagyon hasonlítanak a négylevelű lóherére, ezért is hívják szerencseherének, bár nem pillangós növény. A levelek fölé emelkedve nyáron nyílnak fehér vagy rózsaszín virágai, amelyek nappal kinyílnak, éjszakára azonban összezáródnak. A növény a védett, félárnyékos fekvést, a kissé savanyú, üde talajt kedveli. A kertben fagyérzékeny növény, ezért gumóit ősszel szedjük fel, és fagymentes helyen tároljuk. Cserépbe ültetve hajtatatjuk.

A pénzlevelű pílea (Pilea peperomioides) a feng shui elve szerint szerencsét, gazdagságot hozó növény. Kína déli részén, a Himalája lábánál őshonos, természetes állományai védettek. Nevét onnan kapta, hogy a hosszú, vékony levélnyélen pénzérmére hasonlító, kerekded levelek ülnek. Fénykedvelő növény, de csak mérsékelte öntözzük. Bár jól viseli az átmeneti szárazságot, célszerű rendszeresen öntözni.

A pozsgafa vagy majomfa (Crassula ovata) az egyik legnépszerűbb feng shui növény, amelyet a bejárati ajtónál vagy a szoba délkeleti sarkában célszerű elhelyezni. Úgy tartják, hogy a növény vonzza a gazdagságot, a jólétet, a szerencsét, a sikert és a pozitív életérzést. A pozsgafa nem igényel sok törődést. Fontos, hogy télen világos, hűvös helyre tegyük és lehetőleg szűrt fény kapjon. Nyáron a szabadba is tarthatjuk. Jól bírja a szárazságot, és a száraz levegőt, pozsgás levelei jól tartják a vizet, de ahhoz, hogy szépen mutasson heti egy alkalommal kis vízadaggal öntözzük.

Ez is érdekelheti:

A majomfa igazsága

Ünnepi kaktuszok húsvéttól karácsonyig

A szobanövények téli tartása

 

Substral tápoldat szobanövényekhez 0,5 l

2 048 Ft
Virágföld Jó-Föld univerzális 50 l

4 978 Ft
AquaBloom készlet víztartállyal Gardena

60 157 Ft
Csak üzletünkben átvehető!
Substral Celaflor Careo rovarölő permet 800 ml

5 563 Ft
Vitaflóra Táprúd levéldísznövény 30 db

680 Ft